KALİTENİN ESTETİK VE GÜÇLE UYUMU.. SELENİT 75 Privia Yeni Dönem Başlıyor
Sistem

Fırat pen Selenit Privia Serisinin tüm sistem profilleri 75 mm genişliğe sahiptir.
Ana profillere entegre detay profiller ile her türlü mimari ve teknik detayları çözebilecek özelliklerdedir.
Cam çıta profilleri 44 mm’ye kadar 3 ‘lü cam kullanımına uygundur.
Sistem 13 aks ispanyolet kullanımına uygundur.
Sistemin sahip olduğu mukavemet değerleri yüksek katlı yapılarda kullanılabilmesini sağlar.
21 farklı renk ve dokuya sahip laminasyon çeşidi, iç ve dış ortama uygun seçenekler sunar.
TECRÜBE, TEKNOLOJİ VE TASARIM SELENİT 75’TE BİRLEŞTİ
Rüzgar Yükü Dayanımı

Selenit Privia tasarlanırken, pvc profillerin güç kriteri, sistem içerisinde kullanılacak destek saclarının atalet momentleri ve buna bağlı “rüzgar yükü dayanımı” en yüksek oranlarda gözetilmiştir.
Yüksek katlı yapılar ve geniş açıklıklarının kapatılması için güvenle kullanılan yeni çözümler sunar.
Sistemin sahip olduğu griyaj profilleri, mimari tasarım açısından geniş açıklıkların kapatılması istendiğinde ideal mukavemet değerlerini rahatlıkla sağlar.
Selenit Privia Sisteminin sahip olduğu yüksek dayanım değerleri 3.000 Pa (245 km/h) güvenlik testinden başarıyla geçmiş ve rüzgar yükü sınıflandırmasında C3 sınıfına girmiştir.
FIRAT PEN YENİ NESİL YAPILARDA FARKLI ÇÖZÜM ARAYANLARA
Fırat pen Su ve Hava Sızdırmazlığı

Hava ve su geçirgenliğinin en düşük seviyelerde tutulması için Selenit Privia Serisi 3 conta sistemli (opsiyonel) olarak tasarlandı.
Enerji korunumu için gereken dış ortamdan iç ortama hava geçişinin engellenmesi, standart iç ve dış contaya ilaveten orta conta ile güçlendirilmiştir.
Profiller; sisteme sızabilecek yağmur sularını profil üzerinde eğimler ve tahliye kanalları oluşturularak dış ortama tahliye edebilecek şekilde tasarlanmıştır.
600 Pa (110 km/h) rüzgar yükü altında ve dakikada 4 litre yağmur suyu ile yapılan testlerde iç ortama su sızdırmamış ve kalitesini kanıtlamıştır.
ARTIK “ISI VE SES YALITIMI” SORUN DEĞİL
Isı Yalıtımı

TS EN ISO 10077-2 standardına uygun olarak, 1,23 m x1,43 m ölçülerinde ve Ug: 0,6 W/m2 °K camla yapılan test sonucuna göre Selenit Privia Sistemi Uf:1,02 W/m2 °K -Uw: 0,94 W/m2 °K değerlerine ulaşmıştır.
Selenit Privia Serisinin ana profilleri 6 odacıklıdır ve odacıkları geniştir. Böylece ısı iletim katsayısı değeri en düşük seviyelere çekilmiştir.
Yalıtım performansı 3. orta conta (opsiyonel) ile bir pvc pencere sisteminde olabilecek en iyi seviyeye taşınmıştır.
Selenit Privia Serisinin profil tasarımları; ısı iletim katsayısı değerleri en düşük seviyelerde olacak şekilde yapılmıştır.
Ses Yalıtımı

Fırat penSelenit Privia Serisinin ses yalıtım özellikleri yaşam kalitesi için gereken gürültüsüz bir ortamı en iyi şekilde karşılar.
Fırat pen Selenit Privia pencere sistemleri ile 43 dB’e kadar ses yalıtımı sağlamak mümkündür.
Fırat pen Selenit Privia Serisi çok yüksek ses seviyelerinin olduğu hava alanı, tren yolları vb. ortamlarda dahi normal ses düzeylerini sağlar.
Sistem ile birlikte kullanılacak akustik özellikli camlarla 43 dB gibi yüksek ses yalıtım seviyelerine ulaşmak mümkündür.
Estetik, güç ve performans kriterleri en üst seviyede tasarlanan Selenit Privia modern yapıların yeni penceresi. Değişen yaşam kültürü ve mekan anlayışı gözetilerek “zamanın ruhu”na uygun çözüm arayanlar için geliştirildi. Selenit Privia tüm teknik ve görsel detaylara cevap veren 75 mm profil genişliği, 6 odacıklı tasarımı ve opsiyonel 3. conta seçeneği ile bir sistem bütünlüğü sunuyor ve bu parametreler ile en üst düzey performans değerlerini yakalıyor.